Scandinavian Tobacco

Scandinavian Tobacco

Scandinavian Tobacco

 

Orlik Tobacco Company

Druhou a velmi významnou dánskou firmou je Orlik Tobacco Company, která patří do rodiny Scandinavian Tobacco Group.
Ke snadné orientaci dýmkového tabáku používají v Orliku tři různé termíny pro rozlišení. Za prvé je to „síla“ nebo také „tělo“ tabáku.Tím je myšlena přímá spojitost mezi sílou, intenzitou a základní chutí kouřeného tabáku.
Druhým ukazatelem je „aroma“ – neboli vůně či zápach tabáku nebo aromatická příchuť při kouření. A třetím ukazatelem je „provonění místnosti“. Tou se myslí intenzita vůně, která je v okolí při kouření konkrétní tabákové směsi.
V Orliku se snaží spojit tradici, značky a recepty všech společností, které jsou dnes součástí firmy (Do společnosti Orlik dnes patří i výrobky dříve u nás známé firmy A.C. Petersen.) a nové technologie při výrobě všech receptů. Jedním ze stále se prodávajících značek jsou dýmkové tabáky řady Alsbo. U nás najdeme v současnosti tři verze. Alsbo Black, Alsbo Cherry a Alsbo Whisky. Na pultech českých obchodů najdeme typy Aromatic, Mixture a Vanilla. Z nichž nejoblíběnější - „Skandinavik Mixture“ je směsí Virginie a Burley, doplněnou černým Cavendishem.
Novější řadou dýmkových tabáků je W. O. Larsen- New Classics. Jde o řadu kvalitnějších dýmkových tabáků různých příchutí. Přičemž u typu tabáku Larsen „A True Delight“ v zeleném obalu se jedná o lehkou latakiovou směs.
Pro sběratele nabízí Orlik luxusní plechovky s velmi kvalitním tabákem, opět s názvem W. O. Larsen. Jedná se o Classic, Collector´s, Signature a Old Fashioned. Tato řada byla před letošními Vánocemi obohacena o žhavou novinku - W. O. Larsen 1864. Moderní verze dříve úspěšného druhu, který vyráběl významný, kodaňský obchodník W. O. Larsen. Směs “1864” se skládá z pečlivě vybraných virginských tabáků z nejlepších tabákových polí tří kontinentů. Harmonické virginské tabáky jsou smíchány s fermentovaným černým Cavendishem a prvotřídními tabáky typu Burley z USA, Malawi a Mexika.
Další, novější řadou dýmkových tabáků, která se prodává nejen u nás, ale i v Evropě, je Stanwell. Stanwell Classic je obohacen příchutí švestek. Stanwell Vanilla má jemně sladkou vanilkovou příchuť. Stanwell Melange, který obsahuje navrch ještě orientální tabáky, má ojedinělou příchuť meruňky.
Další druhy na našem trhu jsou Stanwell Full Aroma, Stanwell Kir & Apple. Tuto řadu hodlá firma Orlik i do budoucna rozšiřovat, proto se můžeme těšit na zajímavé novinky. Pro sběratele a „fajnšmekry“ dobrého tabáku jste si mohli před Vánocemi všimnout znovu vyšlé tabákové edice Edition, který nyní produkuje firma Orlik (dříve dánská firma Petersen). a

Ålsbo Black 50 g
Toto je velmi jemný druh, který je charakteristický tabákem Black Cavendish zušlechtěný tajným procesem. Chuť je potom kompletována dodáním trochy světlých a jasných, sladkých virginských listů. Ålsbo Black má nádhernou vanilkovou příchuť, která vytváří velmi příjemné provonění místnosti.
Řez: Loose Cut

Ålsbo Cherry 50 g
třešňové aroma. Druh dobře zralého Black Cavendishe, jemného tabáku Burley a výběrové zlaté Virginie. Je výborně ochucen kombinací příchutí černých a divokých třešní – jedinečná kombinace stvořená z jednoho z našich nejstarších receptů.
Řez: Loose Cut

Ålsbo Whisky 50 g
Dědictví tohoto druhu má svůj původ ve skotských horách. Tepelně zpracovaný Burley, ochucený oranžovým virginským tabákem tvoří základ směsi.Black Cavendish s nádechem kouřové příchutě a přidáním pravé skotské Whisky vytváří perfektně jemný a aromatický tabák.
Řez: Směs Loose Cut a Cut Plug

Ålsbo Gold 50 g
Tato směs je vyrobena ze zlaté Virginie smíchané s hladkým Burley a černým Cavendishem. Typicky dánská jemná směs s velmi příjemným provoněním místnosti.
Řez: Směs Loose Cut

Ålsbo Vanilla 50 g
Typicky dánská směs s výrazným vanilkovým aroma. Směs světlých a zralých virginských tabáků spolu s černým Cavendishem vynikající kvality. Sladká chuť vanilky a také stejné aroma dodává této směsi výrazný charakter.
Řez: Loose Cut

Skandinavik Mixture 50 g
Jemná směs z vynikajícího jemného virginského tabáku a vyzrálého tepelně zpracovaného Burley. Náš stejnoměrný Black Cavendish tuto směs doplňuje. K dovršení úspěchu bylo použito svůdné sladké příchuti. Dodává tabáku charakteristickou čerstvou příchuť.
Řez: Loose Cut a Ready Rubbed

Skandinavik Aromatic 50 g
Prvotřídní, aromatická směs, především z jemného tabáku Black Cavendish, plné Virginie a s příchutí jemného Burley. Harmonická směs se sladkým vanilkovým nádechem a hlavní příchutí čerstvého ovoce. Má vyjímečnou příchuť a pokojové aroma.
Řez: Směs Loose Cutu a Ready Rubbed (strojově rozcupovaný tabák)

Skandinavik Vanilla 50 g
Speciální Black Cavendish s dvěma typy světlé Virginie vytváří kontrast a rovnováhu. Charakteristicky sladká a čerstvá příchuť vanilky.
Řez: Směs Loose Cut

Skandinavik Exotic 50 g
Skandinavik Exotic je směsí velmi bohaté Virginie a tepelně zpracovaného Burley. Tabáky jsou lisovány a pomalu zahřívány tak, aby vznikl jemný kouř. Tento proces je doplněn kořeněným nádechem pomeranče, vanilky a trochu Malt whisky.

Skandinavik Regular 50 g
Skandinavik Regular je čistá nearomatická směs. Je určena těm kuřákům, kteří dávají přednost čistým směsím s přírodní tabákovou chutí.

Skandinavik White 50 g
Skandinavik White je jemná moderní směs tabáků Viginia, Burley a Black Cavendishe. Má lehkou vyzrálou chuť zesílenou příjemným aroma.

Stanwell Classic 50 g
Vynikající směs namíchaná ze zralé Virginie a jemného Cavendishe, s přidáním jemně stlačeného a fermentovaného cut plug tabáku, vyrobeného z Virginie a Burley. Směs je dotvořena sladkým švestkovým aroma, které vytváří unikátní kuřácký zážitek pro nejnáročnějšího dýmkaře.
Řez: Loose Cut a Ready Rubbed

Stanwell Melange 50 g
Černý Cavendish, hnědý Burley, orientální tabáky a světlá Virginie jsou jemně namíchány s meruňkovými a přírodními sladidly. Jemný a lehký, s příjemným aroma a delikátní chutí.

Stanwell Vanilla 50 g
Delikátní směs dánského tmavého Cavendishe, Burley a Virginie je obohacena zralým tabákem Samsun z Turecka. Vanilková příchuť vytváří jemně sladký a ovocný charakter této směsi. Bohaté v kontrastu a s perfektně vyváženým aroma.
Řez: Loose Cut

Stanwell Full Aroma 50 g
Směs zralých virginských tabáků a tepelně upraveného Burley dotváří sladké tóny vanilky, čokolády a ovocných květů. Tato směs je slisována do koláčků a poté rozcupována. Tento proces umocňuje přirozené tabákové aroma a zajišťuje kuřákovi pomalé hoření celé směsi.
Řez: Roll cake a ready rubbed

Stanwell Guarana 50 g
Tato směs je zkomponována z brazilských virginiských listů, výběrového Burley a černého Cavendishe.Tato směs je ochucena brazilskou guaranou s aroma čerstvého citrónu.
Řez: Loose cut  

Scandinavian Tobacco
Scandinavian Tobacco
Scandinavian Tobacco
Scandinavian Tobacco
Scandinavian Tobacco
Scandinavian Tobacco
Scandinavian Tobacco
Scandinavian Tobacco
Scandinavian Tobacco
Scandinavian Tobacco
Scandinavian Tobacco
Scandinavian Tobacco
Scandinavian Tobacco
Scandinavian Tobacco
Scandinavian Tobacco
Scandinavian Tobacco
Scandinavian Tobacco
Scandinavian Tobacco
Scandinavian Tobacco
Scandinavian Tobacco
Scandinavian Tobacco
Scandinavian Tobacco
Scandinavian Tobacco