Mac Baren

Mac Baren

Mac Baren - Tabáky dánského typu

 

Dánsko je malá ostrovní země, ale ve spotřebě dýmkového tabáku se řadí mezi pětku nejdůležitějších trhů. Vždyť roční spotřeba dýmkového tabáku činila loni 450 tun. To už je úctyhodné číslo, když si uvědomíme, že Dánsko má bratru něco přes 5 miliónů obyvatel. V Dánsku je tedy dýmka jevem naprosto běžným. Dánové dávají přednost spíše požitku z dobrého tabáku. Dýmku vesměs považují za užitkovou věc, skrz kterou si vychutnají kvalitní tabák. Sběratelství dýmek je tam málo rozšířeno, proto raději své peníze utratí za tabákové směsi. A tak není divu, že dodávají kvalitní dýmkové směsi dýmkařům na celém světě.
Dnes je výroba dýmkového tabáku v Dánsku soustředěna hlavně do dvou významných firem. Tou první je Mac Baren Tobacco Company a druhou je Orlik Tobacco Company.

Mac Baren
Mac Baren je dnes jednou z mála tabákových společností, která není součástí nadnárodních monopolů, ale je rodinnou firmou. Sortiment firmy Mac Baren je velmi rozmanitý. Najdeme zde tabáky lehce aromatické nebo čistě přírodní. Každý tabák má na obalu vyznačenou přímku s černou tečkou (dříve číslem). Postavení tečky charakterizuje celkovou sílu dané směsi. Umožňuje to kuřákovi rychle se orientovat, jak silnou směs si chce zapálit. U Mac Barenů rozlišují tabák podle šesti parametrů. Síla tabáku. (Je uvedena na obalu.) Aromatická chuť. Sladká chuť. Provonění místnosti. Aromatické aroma a konečně sladké aroma. Číselná stupnice od 1 do 5 indikuje sílu jednotlivého parametru, přičemž 1 je nejméně a 5 nejvíce. Například Original Choice má sílu 1. Aromatickou chuť –3. Sladkou chuť – 4, provonění místnosti – 4, aromatické aroma – 4 a sladké aroma – 4. Ale stále se jedná o dýmkovou směs, která má více přírodní charakter v porovnání s ostatními tabákovými druhy. Tato dýmková směs je lehce aromatizovaná a velmi jemná. Je složena z virginských tabáků ze Severní Karolíny a Burley tabáků z Tennessee. Byla určena především pro začínající kuřáky, protože se jedná o směs, která „neštípe“ na jazyku. Dnes již patří Original Choice mezi nejoblíbenější výrobky a stále chutná nejen začínajícím kuřákům.
Světově proslulý výrobek je však Mac Baren Mixture Scottish Blend, který patří mezi stálice tabákového nebe více jak 30 let. Vánoční a sváteční atmosféru si mnohý dýmkař může vychutnat díky speciálnímu tabáku s názvem Mac Baren Cube ve sto gramovém balení. Tento komplex, aromatické, plné chuti byl jako nový druh vytvořen tak, aby poskytl co největší kuřácký prožitek spojený s příjemnými charakteristikami jako je jemnost, vyváženost, tóny sladké smetany a se špetkou ovoce. Je zde namícháno až 27 typů tabáků, různé kombinace nařezaných a lisovaných tabáků, množství příchutí s pečlivě vybranou chutí jako je kanadský javorový sirup, karibský třtinový cukr, anglická lékořice a nejlepší čokoláda.

Mac Baren Vanilla Cream
Je vyrobená z vybraných druhů zralého virginského tabáku a jemného černého Cavendishe, která je obohacena nejlepším vanilkovým aroma. Příjemná jemně sladká a aromatická příchuť.

Mac Baren Vanilla Cream Flake
Obsah tabáku je stejný jako u Vanilla Cream, tabák je slisován pod tlakem několika atmosfér do plátků, které se musí před kouřením rozdrolit.

Mac Baren Original Choice
Je namíchán z virginského tabáku ze Severní Karoliny a z jemného Burley tabáku z Tennessee tak, aby byla vytvořena jemná a přírodní chuť. Vhodný pro mladé a začínající kuřáky.

Mac Baren Aromatic Choice
Směs zlatých virginských tabáků, výběrového Cavendishe a Burley tabáků. Je to jemný tabák s nevtíravým aroma. Tabák, který neštípá na jazyku. Má ekologicky recyklovatelný obal.

Mac Baren Cherry Choice
Jemná a příjemná dýmková směs, která neštípá na jazyku. Cherry Choice se snadno plní do dýmky i začínajícím kuřákům. Cherry Choice má řez „Loose Cut“. Jedná se o směs zlaté Virginie, moderního „Mac Barenovského“ Cavendishe a unikátního Burley. Jemná chuť sladkých třešní doplňuje celkový, vynikající chuťový prožitek.

Mac Baren Vanilla Choice
Vanilla Choice je kyprého řezu, je směsí zlaté Virginie, moderního Mac Barenovského Cavendishe a unikátního Burley ochucená vanilkou.

Mac Baren Mixture
Základní a pravděpodobně nejpopulárnější produkt firmy Mac Baren. Vyvážená, lehce aromatická směs Virginie, Burley a Cavendishe.

Mac Baren Black Ambrosia
Dvakrát fermentovaná směs virginského a Burley tabáků, střední síly s výrazným aroma.

Mac Baren Golden Ambrosia
Speciálně upravený virginský a Burley tabák, lehce aromatické chuti.

Mac Baren Cherry Ambrosia
Tato směs obsahuje menší část speciálně upraveného tabáku Burley, většinu tvoří Virginie. Tím je dán i celkový charakter směsi, která je lahodná a vyvážená. Uspokojí tu část dýmkařů, kteří preferují jemné a nepříliš silně aromatizované směsi.

Mac Baren Virginia No.1
Jemný sladce aromatický tabák z vybraných listů virginského tabáku. Směs spíše přírodního charakteru.

Mac Baren Navy Flake
Vyvážená směs tabáků Burley, Virginie a Cavendishe slisovaná do tvaru plátků, která vyniká kvalitou a plnou chutí. Směs přírodního charakteru.

Mac Baren Mixture Modern
Jemně sladký tabák, který neštípe na jazyku. Je barevně sladěn z virginských tabáků, jemného černého Cavendishe a ostře nařezaného Burley. Je to směs, která se velmi snadno kouří. Spíše jemnější.

Mac Baren Dark Twist
Směs virginských tabáků a dvakrát fermentovaného jemného Cavendishe, které jsou slisované do koláčků. Jedná se o jemnou směs, spíše přírodní tabákové chuti.

Mac Baren Club Blend
Směs vynikajicích tabáků zpracovaných do tvaru koláčků, které dávají delikátní aroma.

Mac Baren Plumcake
Sněs virginských tabáků, tmavě hnědých Burley a černého Cavendishe. Je ochucená ovocem a jamajským rumem. Vyvážená směs příjemného charakteru.

Mac Baren Gold of Denmark
Směs výběrové Virginie, Burley a Cavendishe jsou zárukou vyvážené a harmonické, typicky dánské směsi. Jemné a nevtíravé vanilkové aroma korunuje tuto lahodnou směs.

Royal Blend
Jemný a sametový tabák Black Cavendish a Golden Virginie
Snadné plnění a dobré hoření. Jemně aromatická chuť.

Gold Blend
Jemný a sametový tabák Golden Virginie.
Snadné plnění a dobré hoření. Jemně aromatická chuť.

Gold Blend
Výběrové virginské tabáky s větším podílem medových tabáků typu Burley dodávají této směsi plnou a přírodní chuť. Celkově se jedná o směs spíše střední síly převážně přírodního charakteru.

HH Vintage Syrian
Pro základ tohoto receptu jsme zabloudili zpět do začátků Mac Baren Tobacco, tedy do doby před 120 lety. Tato směs je typická pro tehdejší dobu, dá se jednoduše popsat jako tabák „návratu k přírodě“. Chuť HH – Vintage Latakia Syrian pochází z plných a bohatých přírodních aromat tabáku. Základem směsi je hladká a silná Latakia ze Sýrie. Tato směs tabáku Vám podává celkově „uzenou“ a silnou chuť. Do této směsi byl přidán turecký orientální tabák. Kombinace různých Virginských tabáků ze 3 kontinentů přidává sladkou přírodní chuť. Volně řezaný tabák, který zaručuje plynulé a stálé hoření. Nezahřívá se, což znamená, že kouř ucítíte na jazyku jen velmi málo. Když vyprázdníte Vaši dýmku po kouření, objevíte pouze jemný šedý popel, což způsobil pomalý a suchý kouř.

Cube
Tento komplex, aromatické, plné chuti byl jako nový druh vytvořen tak, aby poskytl co největší kuřácký prožitek spojený s příjemnými charakteristikami jako je jemnost, vyváženost, tóny sladké smetany a se špetkou ovoce – kuřácká zkušenost, která bude soustavně pokoušet vaše smysly.
27 typů tabáků, roky zrání, dlouhý fermentační proces, kombinace nařezaných a lisovaných tabáků, množství příchutí s pečlivě vybranou chutí jako je kanadský javorový sirup, karibský třtinový cukr, anglická lékořice a nejlepší čokoláda – snaha o dokonalost se vyplnila.

Cube Silver
V této celkově jemné směsi bylo smícháno 27 odlišných tabáků. Najdeme zde volně řezaný zlatý virginský tabák a špetku zralého Burley. K tomu se přidal speciální virginský lisovaný tabák (Virginia Cavendish), aby byla směs kompletní. Směs má svěží ovocnou chuť. Mac Baren Cube je zkušenost z kouření pro pravé znalce.

No.8 Limitovaná edice
No. 8 Limitovaná edice je směsí ručně sbíraných a pečlivě namíchaných tabáků vyzrálé Virginie a jemného Cavendishe. Je završena příměsí výběru vynikajících Burley tabáků, které jí dodávají mužný nádech. Při kouření této směsi okusíte vyváženou chuť tabáků a exotického ovoce kombinovanou s podtónem sladkého koření. Celkový svěží sladký zážitek jistě ocení i Vaše okolí. No. 8 Limitovaná edice je vytvořena k vychutnání mimořádných příležitostí a k oslavě velkých událostí Vašeho života. Uspokojí i opravdového dýmkového znalce.

 

Mac Baren
Mac Baren
Mac Baren
Mac Baren
Mac Baren
Mac Baren
Mac Baren
Mac Baren