BC - Butz Choquin

BC - Butz Choquin

Butz Choquin
Firma BC je největším výrobcem dýmek ve Francii a její sídlo najdeme v centru francouzského dýmkařství v Saint-Claude. Před 20 lety zde byla největší koncentrace výrobců dýmek na světě. Z této tradice také čerpá firma Butz-Choquin, která vyrábí dýmky klasické a elegantní. Tyto dýmky procházejí pečlivou kontrolou na kvalitu dřeva. Je třeba až 80 operací, než je dýmka připravena k prodeji. Většinou jsou dýmky vyráběny strojově. Francouzské dýmky BC mají velmi dobrou povrchovou úpravu, většina má klasické tvary, které se zde vyrábí více než 140 let. Dýmky jsou často zdobeny menšími kroužky, rohovinou či moderním akrylem. 

Historie
Počátek firmy se datuje do roku 1858, kdy Jean Baptiste Choquin založil Butz-Choquin továrnu na dýmky a vytvořil značku Choquin. Jeho úspěchem byla dýmka s dnešním názvem „Originál model“. Jednalo se o dýmku s dlouhou troubelí a dvěma stříbrnými kroužky, které spojovalo brko z bílého albatrose. Dnes je tato část nahrazena bílým akrylátem. Roku 1951 firma Berrod-Regad kupuje firmu Butz-Choquin a dále rozvíjí firmu i výrobu dýmek. V roce 2002 začal firmu modernizovat dnešní ředitel Fabian Guichon, a který také uvedl na trh úspěšnou sérii dýmek „Les Mosquetaires“.

Sortiment
Snad nejznámější sérii je levnější produkce dýmek Dr. Boston. Ale najdeme zde i velmi exkluzivní dýmky, například v sérii „Morning Star“. Dýmky roku najdeme v sérii BC Millésime. Jako jedna z mála firem nabízí i starší Dýmky roku a to od roku 1987.