Tabáková značka jménem Stanislaw

Dr. Josef Stanislav patří mezi známé znalce dýmkového tabáku, dýmek a doutníků a to nejen u nás, ale i v zahraničí. Jeho koníčkem a celoživotní láskou se totiž stala dýmka a vše, co s ní souvisí. Sám již dvacet let dýmky dováží, prodává a je současně velkým propagátorem dýmek. Buduje si vlastní značku dýmek, dýmkového tabáku a doutníků Stanislaw, které jsou oblíbené nejen u nás, ale i v jiných zemích, například v Rakousku, Španělsku, Rusku a dokonce i v Číně.

Většina tabákových výrobků se jménem Stanislaw má ve znaku dvojplošník. Je to lehce rozpoznatelný symbol a mimo jiné odkazuje i na historii vlastní rodiny, kdy děd pana Stanislava testoval motory letadel.

V dýmkových tabácích Stanislaw najdeme průřez klasicky oblíbenými dýmkovými směsi. Většina z nich jsou typické aromatické směsi, vhodné do dýmek s filtrem. Na všechny směsi se používá pouze opravdu velmi kvalitní tabák, který se neustále testuje a hodnotí. Tyto dýmkové směsi jsou vybrány tak, aby měly vždy lahodnou chuť. V současnosti si můžete vybrat ze dvou základních řad, a to je Air Line Collection, kdy každý obal má jiný typ dvojplošníku a Navy Collection, která má grafické zpracování lodí.

Mezi nejoblíbenější patří určitě Stanislaw Danish Blend z řady Air Line. Je to typicky dánská směs namíchaná ze světlých, široce nařezaných virginských tabáků, černého Cavendishe a hnědého Burley. Vše je namícháno v harmonickém poměru, tak jak je to obvyklé u dánských směsí. Celkově má tento tabák spíše jemný charakter a je doporučován do středně velkých dýmek.

Pro ty, co mají rádi klasické anglické směsi s uzenou latakií, existuje Stanislaw London Mixture. Jde o klasickou směs prvotřídního virginského tabáku, orientálního tabáku z Izmiru, Basmy a Latakie z Kypru. Tato směs má přírodní aroma s lehkou vůní uzené latakie. Celkově se jedná spíše o středně silnou směs.

Další směsí je Balkan Latakia. Zde jak už sám název napovídá je namíchán vybraný virginský tabák smíchaný s orientálním tabákem, spolu s tmavým Kentucky a má 40% syrské Latakie a trochu amerického Perique tabáku z Louisiany. Tato směs je střední síly, plné a smolné chuti.

Začínajícím dýmkařům či těm, kteří by chtěli zkusit spíše něco jemnějšího, lze doporučit například začínat s jemným černým Cavendishem, který je lehce ochucen aroma exotického ovoce. Najdete jej pod jménem Stanislaw Black Cavendish.

Z aromatičtějších směsí, které budou vonět i okolí jsou to tabáky z Navy Collection, a to  Stanislaw Atlantic Cruise Mixture, Brigit Irish Coffee a French Cognac Mixture.

Tyto dýmkové tabákové směsi se nejlépe kouří v dýmce s filtrem. Filtr v dýmce pohlcuje nejen nikotin, ale i část aroma a chutě, proto jsou některé směsi více aromatičtější. Vhodná dýmka je právě kvalitní dýmka Stanislaw, která je cenově dostupná pro všechny.

Všechny dýmky Stanislaw Pipes jsou vyrobeny z kvalitního briaru, kořene vřesovce a to ve třech povrchových úpravách. V hladké hnědé, černé hladké a rustikované povrchové úpravě. Dýmky jsou doplněny akrylovým náustkem a jsou opatřeny akrylovým kroužkem. Jedná se spíše o standardní dýmky klasických velikostí a tvarů. Jsou určeny především začínajícím a občasným kuřákům. Před dvěma lety byly na trh uvedeny také dýmky řady De Luxe. Jedná se o dýmky s výrazně kvalitnějším dřevem a příjemně světlým, akrylovým náustkem. Všechny dýmky Stanislaw jsou vyrobeny ručně a v České republice. Mohou být tedy i vhodným dárkem do zahraničí. Dvojplošník na doutníku, dýmce či tabáku je výrazným znakem výrobků se jménem Stanislaw.

Text: Michaela Koláčková

Foto: Rostislav Čuřík

 

Tabáková značka jménem Stanislaw
Tabáková značka jménem Stanislaw
Tabáková značka jménem Stanislaw