Články

Dánské aromatické cigaretové tabáky

Balení si vlastních cigaret má u nás dlouholetou tradici. V dobách, kdy spotřební daň na tabák byla velmi nízká, bylo balení cigaret ekonomicky výhodné. S nynější sazbou se však stává balení cigaret velmi luxusní záležitostí a dnes je to spíše o individualitě a odlišnosti, než o ekonomických výhodách.

Dýmkařské novinky z Milána

Mezi pravověrnými kuřáky dýmek snad nenajdete žádného, který by neměl rád italské dýmky. Právě naopak. Italové stále přichází s něčím novým, ale vše se nese v italském duchu.

Zapalovače značky Corona

Ve světě zapalovačů je pořádná konkurence, ale najít zapalovač, který opravdu vydrží a jeho kupní cena není přemrštěná, se rovná téměř zázraku. A právě takovým zázrakem jsou japonské zapalovače Corona od firmy IM Corona, které můžete najít i na pultech českých obchodů.

Doutníkové příslušenství Xikar

Xikar – doutníkové příslušenství

Pokud patříte mezi doutníkové nadšence a doutník je vaše hobby nebo s doutníkem začínáte, tak určitě dříve či později narazíte na doutníkové příslušenství se jménem Xikar. Tato americká firma v této oblasti patří mezi lídry trhu a to nejen v Americe, ale dnes už i po celém světě. Zkrátka udává tón celé branži u doutníkového příslušenství.

Dýmky Falcon

Dýmky s vyměnitelnými hlavičkami

Během historie dýmkařství se využívaly různé materiály na výrobu dýmek. Mezi jinými i kov. Celokovové dýmky se však hodně rozpalovaly a kuřák nebyl schopen udržet dýmku v ruce ani v puse. Proto přišly na řadu i další materiály. V současnosti vede na plné čáře kořen briaru při výrobě dýmek. Ovšem existují i dýmky, které využívají oba materiály a to jak kov, tak i briar.

Zajíček ve znaku doutníků

Pro milovníky silnějších zážitků se již i u nás dají koupit ručně dělané doutníky se znakem typického zajíčka s motýlkem. Doutníky Playboy.

Ochutnávkový set doutníků Don Diego a Santa Damiana tvaru robusto

Ideální dárek pro ty, kteří se chtějí vyznat v doutnících.

Tabáková značka jménem Stanislaw

Dr. Josef Stanislav patří mezi známé znalce dýmkového tabáku, dýmek a doutníků a to nejen u nás, ale i v zahraničí. Jeho koníčkem a celoživotní láskou se totiž stala dýmka a vše, co s ní souvisí. Sám již dvacet let dýmky dováží, prodává a je současně velkým propagátorem dýmek. Buduje si vlastní značku dýmek, dýmkového tabáku a doutníků Stanislaw, které jsou oblíbené nejen u nás, ale i v jiných zemích, například v Rakousku, Španělsku, Rusku a dokonce i v Číně.

Většina tabákových výrobků se jménem Stanislaw má ve znaku dvojplošník. Je to lehce rozpoznatelný symbol a mimo jiné odkazuje i na historii vlastní rodiny, kdy děd pana Stanislava testoval motory letadel.