Alberto Turrent

Značkové doutníky z MexikaAlberto Turrent

Tabacalera Alberto Turrent je situována na jihovýchodním pobřeží Veracruzu v Mexiku, v San Andrés. Firma zde doutníky nejen vyrábí, ale sama si pěstuje vlastní tabák a to již od roku 1880. Dnes továrnu spravuje již pátá generace zkušených doutníkových odborníků rodinné firmy Alberto Turrent. Doutníky A. Turent jsou vyrobeny z tabáku vypěstovaného na vlastních polích, kdy listy byly ponechány k dozrání minimálně 4 roky. Doutníky A. Turrent mají silnější a přírodně sladkou chuť a reprezentují více než století tradičního „doutníkářství“ v rodině. Tabák používaný na doutníky A. Turrent je pěstovaný na vybraných polích podle druhu tak, aby se docílila požadovaná kvalita a chuť v konkrétním druhu doutníku.

Doutníky A. Turrent nabízíme v 5 odlišných řadách:

 A.Turrent Clasico
 Doutníky klasické řady využívají mexické tabákové listy ze San Andrés, které jsou použity jak na krycí list, tak i na náplň. Výjimku tvoří vázací list, který je z Nikaragui. Výsledkem jsou středně silné doutníky plné chuti, které mají krémový charakter s jemným nádechem kávy a ořechů.  

Alberto Turrent 

Corona/21             133,3 mm x 19 mm       
Short Robusto/21  133,3 mm x 20,6 mm  
Belicoso/21            156 mm x 21 mm          

A . Turrent 6 Generations
Řada těchto doutníků byla vytvořena tak, aby uspokojovala náročnější kuřáky doutníků, kteří mají rádi příjemnou a plnou chuť. Tyto doutníky dobře charakterizuje motto: „Největší potěšení pro nejnáročnější milovníky doutníků.“ V náplni jsou použity tabákové listy 5 různých tabákových druhů, které zrály po 7 let. Každý doutník je ručně vyroben díky španělské technice tak, aby byl vytvořen unikátní originál.
Všechny doutníky této řady byly navíc uskladněny v cedrových krabicích po dalších 6 měsíců, aby doutníky získaly perfektní buket a vynikající chuť.

Alberto Turrent

Corona/21           133,3 mm x 19 mm     
Petit Robusto/21 107,9 mm x 21,4 mm  
Toro/21               152,4 mm x 22,2 mm   

A.Turrent Tradicional
Náplň:  100% San Andres Maduro (Mexiko)
Vázací list: Criollo San Andres (Mexiko)
Krycí list:  Criollo San Andres (Mexiko)

Tradiční ručně dělané doutníky z Mexika. Typická chuť tabáků ze San Andrés. Tyto doutníky se vyrábí tradiční “španělskou” metodou. Doutníky střední síly s plnou chutí a jemným kávovým a ořechovým nádechem.

Alberto Turrent

Corona Glass/10    114,3mm x  19 mm        
Robusto Glass/10   133,3 mm x 20,6 mm    
Toro Glass/10        152,4 mm x 19,8 mm     

A.Turrent Triple Corojo
Náplň:  San Andres Corojo & Nicaragua Corojo (Mexiko a Nikaragua)
Vázací list:  Nicaragua Corojo (Nikaragua)
 Krycí list: San Andres Corojo (Mexiko)
Chuť:  silná, sladká a celkově velmi chutná. Obsahuje 4 roky zrající tabák.

Tyto speciální doutníky jsou výsledkem spojení  tabákových listů San Andrés Corojo a Nikaragua Corojo. Unikátní doutníky mají příznačný bouquet typický pro tabákové listy Corojo. Vynikající doutníky pro milovníky kvalitních doutníků.

Alberto Turrent

Corona/21          114,3 mm x 19,1 mm        
Robusto/21        133,3 mm x 20,6 mm        
Toro/4                152,4mm x 19,8 mm        

A. Turrent Triple Play

Náplň:  Nicaraguan, San Andres & Honduras MADURO (Nikaragua, Mexiko a Honduras)
Vázací list: Connecticut Broadleaf
Krycí list: San Andres Morron (Mexiko)
Středně silný a plný doutník s příchutí čokolády, karamelu a s nádechem dřeva.

Doutníkovou řadu Triple Play můžeme řadit k čistým doutníkům typu maduro, protože jsou vyrobeny z výběrových maduro tabáků. Tento středně silný doutník je vyroben díky spolupráci z továrnou La Flor de Copan v Hondurasu a doutníkových specialistů u Alejandro Turrenta. Tyto doutníky mají výběrový tmavý krycí list ze San Andrés, tmavý connecticut broadleaf vázací list a dlouhou náplň z listů Nikaragui, San Anrés a Hondurasu. Výsledkem je maduro doutník plné chuti a střední síly.

 

Alberto Turrent

Robusto/21    133,3 mm x 20,6 mm    
Toro/21          152,4 mm x 19,8 mm